Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Projekty Unijne
 
Projekty Unijne

System płatności SERWAL

logo serwal1

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy 02

Informator SMS

Informator SMS

NFOŚiGW
 
nfosigw

Widok na Budzyń

Widok na Budzyń

baner pmrr

Region Wielkopolska

UKE Ankieta

Raport MSWiA
Oddaj eletroodpady w dobre ręce
 
Kapela Kombinatorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj153
Wczoraj92
W tym tygodniu245
W tym miesiącu1568
Wszystkie355916

VCNT - Visitorcounter

Galeria

Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Aktualności

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Rozpoczęliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dnia 10.11. w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu miał miejsce koncert operetkowy oraz wręczenie statuetek „Ambasador Pamięci” i uhonorowanie działań na rzecz tożsamości Małej Ojczyzny – Budzynia. Następnego dnia obchody w Gminie Budzyń rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Św. w kościele im. św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, na którą przybyły władze Gminy Budzyń, delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Zamknięcie przejazdów kolejowych

W związku z "Modernizacją linii kolejowej nr 354 Poznań Główny PoD - Chodzież - Piła Główna" Firma PORR S.A. jako lider konsorcjum Wykonawcy informuje, że w dniach od 14 listopada do 30 listopada 2018 r. zamknięty będzie przejazd kolejowy na skrzyżowaniu z drogą gminną w miejscowości Kąkolewice. 
Powyższe zamknięcie związane jest z wykonaniem docelowej nawierzchni drogowej. Informujemy, że powyższe terminy mają charakter orientacyjny, a szacowany czas zamknięcia może być krótszy.

XLII Sesja Rady Gminy Budzyń

W dniu 7 listopada 2018 r. odbyła się XLII Sesja Rady Gminy Budzyń. Była to ostatnia sesja Rady Gminy Budzyń VII kadencji. Po części roboczej sesji odbyła się uroczystość, w której Wójt Gminy Budzyń - p. Marcin Sokołowski oraz Przewodniczący Rady Gminy - p. Zenon Nowicki wręczyli Radnym Gminy Budzyń listy gratulacyjne z okazji zakończenia kadencji. Po zakończeniu tej części, Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Budzyniu - p. Marek Rożek oraz Zastępca Przewodniczącego - p. Ewa Radziejewska wręczyli Wójtowi Gminy Budzyń oraz Radnym Gminy Budzyń, zaświadczenia o wyborze.

Czytaj więcej...

DAR KOŁA PSZCZELARZY

W dniu 5 listopada 2018 r. przedstawiciele Koła Pszczelarzy w Budzyniu przekazali na rzecz Gminy Budzyń 53 litry miodu. Miód zostanie przekazany dla następujących jednostek na terenie Gminy Budzyń:
  • Przedszkole Samorządowe w Budzyniu - 12 szt.
  • Przedszkole Samorządowe w Wyszynach - 5 szt.
  • Niepubliczne Przedszkole "Mały Odkrywca" w Budzyniu - 4 szt.
  • Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Budzyniu - 5 szt.
  • Szkoła Podstawowa w Budzyniu - 19 szt.
  • Szkoła Podstawowa w Wyszynach - 8 szt.

miód

Otwarcie Ligi Gminnej – Halowej Piłki Nożnej Sezon 2018/2019

W dniu 4 listopada 2018 r. o godz. 13:30 w Hali Sportowo - Widowiskowej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu (ul. Rogozińska 52), odbędzie się uroczyste otwarcie Sezonu 2018/2019 Ligii Gminnej - Halowej Piłki Nożnej. Poniżej zamieszczamy terminarz rozgrywek ligi.

Program obchodów Święta Niepodległości

Gminny Ośrodek Kultury w Budzyniu zaprasza na wystawę ,,Oni Walczyli o Polskę 1918 – 1945”. Wystawę można oglądać w holu Gminnego Ośrodka Kultury od dnia 9.11 do 21.11.2018 r.

Czytaj więcej...

UWAGA ROLNICY!

UWAGA ROLNICY!

Informujemy o potrzebie złożenia do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Margoninie wniosku o udzielenie pomocy wraz z protokołem oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Nie złożenie wniosku w terminie do dnia 16.11.2018 skutkować będzie niewypłaceniem środków przez ARiMR.

 

SIATKA KOBIET

W minioną sobotę i niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Budzyniu rozegrano Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Kobiet. Ogółem zagrało siedem drużyn siatkarek. Grano w dwóch grupach systemem każdy z każdym z każdej grupy po dwie najlepsze drużyny awansowały do finału.

Czytaj więcej...

Konsultacje społeczne

 

Wójt Gminy Budzyń
ogłasza

konsultacje społeczne projektu „Programu współpracy Gminy Budzyń z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019”

 

Porządek obrad XLII Sesji Rady Gminy Budzyń

W dniu 7 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w sali kolumnowej Urzędu Gminy Budzyń, odbędzie się XLII Sesja Rady Gminy Budzyń. Będzie to ostatnia sesja Rady Gminy Budzyń VII kadencji. Sesja odbędzie się według zamieszczonego poniżej proponowanego porządku obrad.

Czytaj więcej...