Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Projekty Unijne
 
Projekty Unijne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy 02

Informator SMS

Informator SMS

NFOŚiGW
 
nfosigw

baner pmrr

Region Wielkopolska

UKE Ankieta

Raport MSWiA
Oddaj eletroodpady w dobre ręce
 
Kapela Kombinatorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj83
Wczoraj170
W tym tygodniu391
W tym miesiącu3298
Wszystkie419273

VCNT - Visitorcounter

Galeria

Dzisiaj jest: 26 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Aktualności

Piłka siatkowa kobiet

W sobotę 22 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Budzyniu rozegrano Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Kobiet. W Mistrzostwach uczestniczyło 5 drużyn reprezentujących koła LZS Dziewoklucz, Prosna, Sokołowo Wyszynki i drużyna BUDZYŃ. Graliśmy systemem każdy z każdym do 15 punktów i 2 wygranych setów. Panie szalały na boisku, przeżywając zwycięstwa i porażki. Najweselszą drużyną grającą na luzie była drużyna z LZS Wyszynki. Poziom gry drużyn był dobry porównywając grę pań kilka lat wstecz stwierdzić należy duży postęp.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu informuje, że:

  • w miesiącu marcu 2020 r. Punkt Konsultacyjny dla ofiar i sprawców przemocy czynny będzie w dniu:
    • 11.03.2020 r. godz. 16:00 – 19:00
    • 18.03.2020 r. godz. 16:00 – 19:00

Dyżury pełnić będą psycholog i pracownik socjalny. Osoby zainteresowane zapraszamy do DDPS w Budzyniu, I piętro.

Dzień Kobiet

8 marca - Dzień Kobiet

Posiedzenia komisji

W dniu 20 lutego 2020 r. o godz. 14:00 w sali narad Urzędu Gminy Budzyń (pok. 115) odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Budzyń. Posiedzenie odbędzie się według zamieszczonego poniżej porządku obrad.

Czytaj więcej...

Bitwa o Budzyń 2020

W słoneczną, pogodną niedzielę 9 lutego na terenie wzgórza Okręglik i przyległym odbył się piknik historyczno-militarny "Bitwa o Budzyń 2020", zorganizowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Ehrhardt M17 z Budzynia. Impreza obfitowała w różnorodne atrakcje. Były warsztaty dla dzieci i młodzieży, wystawa broni, strzelnica z broni pneumatycznej, pokazy policyjne oraz prezentacja pierwszego na świecie modelu samochodu pancernego Ehrhardt M17 wykonanego z klocków Lego (wkrótce w sprzedaży). Główną jednak atrakcją był inscenizacja historyczna walk o Budzyń w 1919 roku i zdobycia niemieckiego „pancernika”. W inscenizacji wzięło udział ponad 110 rekonstruktorów z całej Wielkopolski, Kujaw i Pomorza, wystrzelono ponad 2000 sztuk amunicji hukowej, całą okolicą wstrząsnęło kilkadziesiąt efektownych eksplozji pirotechnicznych. Piknik zgromadził tłumy mieszkańców Budzynia i bardzo wielu widzów z wielu miejscowości w Wielkopolsce.

Czytaj więcej...

XI Liga Gminna Halowej Piłki Nożnej – zakończona

W niedzielę 16 lutego 2020 roku na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Budzyniu rozegrano ostatnią kolejkę XI Ligi Gminne Halowej Piłki Nożnej w Budzyniu. Ogółem startowało 12 drużyn mężczyzn i 4 drużyny kobiet ponad 200 piłkarzy i piłkarek, strzelono 464 bramek. Wielkimi niespodziankami ostatniej kolejki były mecze:

Czytaj więcej...

Walne Zgromadzenie Członków Spółek Wodnych

DOC163

Wyniki konsultacji społecznych

W dniu 12 lutego 2020 r. zakończyły się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Gminy Budzyń w sprawie "Programu współpracy Gminy Budzyń z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020".

Panie piłkę kopią

W minioną sobotę 01.02.2020 roku w hali sportowej prze Szkole Podstawowej w Budzyniu odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet.

Bezpośrednim organizatorem Turnieju było Gminne Zrzeszenie LZS w Budzyniu. Wystartowały cztery drużyny: LZS Dziewoklucz, LZS Wyszynki BUDZYŃ i zaproszona drużyna z Kaczor. Graliśmy 2 x 10 minut systemem każdy z każdym.

Czytaj więcej...

Gminne Mistrzostwa

W minioną sobotę i niedzielę tj. 8 i 9 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Budzyniu odbyły się kolejne Gminne Mistrzostwa w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Ogółem brało udział 94 tenisistów i tenisistek którzy grali w 5 kategoriach wiekowych – młodzik, kadet, junior, senior i oldboy. Najliczniejszą grupę stanowili seniorzy i oldboy. Graliśmy do dwóch wygranych setów, panie systemem każdy z każdym natomiast panowie wg rozlosowanych list startowych.

Czytaj więcej...

Posiedzenie komisji

W dniu 5 lutego 2020 r. o godz. 13:00 w sali kolumnowej Urzędu Gminy Budzyń odbędzie się posiedzenie Kimisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów. Posiedzenie odbędzie się według zamieszczonego poniżej proponowanego porządku obrad.

PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD :

1. Sprawy regulaminowe.
2. Omówienie planu zagospodarowania przestrzennego: ul. Wągrowieckiej, os. Słonecznego, os. Wierzbowego i ul. Leśnej w Budzyniu.
3. Omówienie tematu zaciągnięcia pożyczki na zadanie inwestycyjne dot. rozbudowy Szkoły Podstawowej w Wyszynach.
4. Omówienie spraw dotyczących nowelizacji przepisów związanych z gospodarką odpadami.
5. Omówienie spraw związanych z gazyfikacją Gminy Budzyń.
6. Sprawy bieżące.
7. Wizytacja przebiegu prac :
- przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach,
- przy przystosowaniu części parteru Szkoły Podstawowej w
Budzyniu na potrzeby Przedszkola Samorządowego w Budzyniu.
8. Zakończenie.