Aktualności
Piramida 2009
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 20, kwiecień 2009 01:00
- Administrator
- Odsłony: 2119
W dniu 18 kwietnia 2009 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się IX edycja Piramidy, czyli Inwentaryzacji Młodych Talentów. W tym roku wykonawcy rywalizowali w 4 kategoriach: soliści w wieku 13 - 17 lat, soliści w wieku 18 i powyżej, zespoły wokalne oraz zespoły taneczne.
Przesłuchano 65 woklistów w obu kategoriach wiekowych, 7 zespołów woklanych oraz obejrzano 13 grup tanecznych.
I tak w kategorii wokalistów w wieku 13-17 lat:
I miejsce - Katarzyna Zawada z Żegocina
II miejsce - Paulina Mścisz z Budzynia
III miejsce - Kamila Cywińska z Wałcza
Ponadto wyróżnienia specjalne otrzymali:
- Roksana Haufa z Międzychodu
- Joanna Szkaradkiewicz z Leszna
- Wiktoria Wizner z Koszalina
Ponadto Katarzyna Zawada otrzymuje nagrodę specjalną w postaci udziału w ogólnopolskich warsztatach muzycznych
W kategorii solistów w wieku 18 lat i wyższej:
I miejsce - Anna Hodowaniec z Koszalina
II miejsce - Helena Trudel z Warszawy
III miejsce - Klaudia Cieślak ze Szczecina
Ponadto wyróżnienia specjalne otrzymali:
- Joanna Dzida ze Szczecina
- Adam Krysiak z Poznania
- Izabella Lewandowska z Tomaszowa
Nagrodę Dyrektora Chodzieskiego Domu Kultury w postaci udziału w ogólnopolskich młodzieżowych warsztatach muzycznych otrzymała Klaudia Cieślak ze Szczecina.
W kategorii zespołów wokalnych:
I miejsce - zespół POP SINGERS z Warszawy
II miejsce - zespół ARABESKA z Leszna
III miejsce - zespół SKOCZKI ze Skoków
Ponadto wyróżnenia otrzymał zespół wokalny Calypso oraz duet wokalny Bartosz Siatkowski i Diana Michalczyk z Wałcza, który otrzymuje nagrodę Studia "J&M" w postaci sesji nagraniowej 2 utworó w tym studio.
W kategorii zespołów tanecznych:
I miejsce - grupa Viva La Musica z Warszawy
II miejsce - zespół Abra-Kadabra z Mirosławca
III miejsce - zespół Efekt
Ponadto wyróżnienie otrzymał zespół Etna 2 ze Śremu.
W skład jury wchodzili:
- Andrzej Rybiński - artysta, muzyk, kompozytor, aranżer - przewodniczący
- Katarzyna Mendlik - choreograf
- Ryszard Gotlib - choreograf
- Monika Piątkowska - choreograf
- Błażej Drab - pedagog, nauczyciel muzyki
- Marek Górski - muzyk, producent muzyczny
- Justyna Adamczak - dyrektor artystyczny studia nagrań
- Jan Japas Szumański - dziennikarz TV