Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Projekty Unijne
 
Projekty Unijne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy 02

Informator SMS

Informator SMS

Projekty dofinansowane
ze środków budżetu państwa
 
flaga pl

baner pmrr

Region Wielkopolska

UKE Ankieta

Raport MSWiA
Oddaj eletroodpady w dobre ręce
 
Kapela Kombinatorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj58
W tym tygodniu183
W tym miesiącu745
Wszystkie519008

VCNT - Visitorcounter

Galeria

Aktualności

Dzień patrona w SP Budzyń

Tradycją Szkoły Podstawowej w Budzyniu są coroczne obchody Dnia Patrona - prof. Tadeusza Kotarbińskiego. W przygotowanie imprezy włączyła się nie tylko sekcja patrona (M. Słowińska, W. Ajchsztet, G. Dudziak, D. Disterheft, J. Barczak), ale również cała społeczność uczniowska.

 To właśnie 3 października 1987 roku nasza szkoła otrzymała sztandar i zaszczytne imię Tadeusza Kotarbińskiego. Imieniny szkoły uczciły zatem już 23. rocznicę nadania jej imienia tego znakomitego filozofa. Trudno uwierzyć, że od tamtego pamiętnego dnia upłynęło już tyle lat.

Młodsi uczniowie mieli możliwość w przystępny sposób zapoznać się z patronem, jego myślą naukową, z osobą Kotarbińskiego nie tylko jako wielkiego uczonego, ale również szlachetnego człowieka. Natomiast starszym uczniom dano szansę „odkurzenia" nieco zakrzepłych już wiadomości. Ideały prof. Kotarbińskiego streszczone w czterech krótkich i łatwych do zapamiętania zasadach stanowią swoistą busolę życiową, są zachętą do pracy i miłości bliźniego. Któż w murach tej szkoły nie spotkał się z hasłami: lub robić coś, kochaj kogoś, żyj poważnie i nie bądź gałganem oraz z rozpowszechnionymi przez uczonego hasłami dobrej roboty? Zasady te należy wcielać w życie, by stać się człowiekiem godnym i sprawiedliwym, przyjaznym i szczerym. Człowiekiem, który miłuje pracę, a gardzi kłamstwem i nikczemnością.

Na koniec spotkania pan dyrektor poprosił wszystkich zgromadzonych o chwilę ciszy, by uczcić pamięć zmarłej niedawno byłej nauczycielki naszej szkoły, pani Gabrieli Szymborskiej, która była autorką muzyki do Pieśni sztandarowej.