Europejski Tydzień Szczepień 2024

 

Europejski Tydzień Szczepień - logo, WHO - logo, PZH - logo
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chodzieży informuje,
że w dniach 21 – 27 kwietnia 2024 r.
obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień.
 W tym roku Europejski Tydzień Szczepień będzie początkiem
całorocznej kampanii prowadzonej wspólnie z WHO w celu uczczenia
50-lecia Rozszerzonego Programu Szczepień.

https://www.gov.pl/web/psse-chodziez/europejski-tydzien-szczepien2.

Pilne !!!

 

UWAGA!” – WŁADYSŁAWÓW

Przypominamy że  dnia 8 kwietnia ( poniedziałek)

kończy się termin składania oświadczenia potwierdzenia woli przyjęcia 

dziecka zakwalifikowanego do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

Po złożeniu dokumentu dzieci zostają przyjęte do przedszkola.

UWAGA RODZICE!

 

Akademia Pomysłów BLOG: ZABAWY SWOBODNE DZIECI W PRZEDSZKOLU I W DOMU

1.  Informujemy, że lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola zostanie

podana do publicznej wiadomości przez Komisję Rekrutacyjną

w dniu  27.03.2024 r o godz.9.00 w przedszkolu na os. Wierzbowym  7A.

Prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych o Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola ,

w postaci pisemnego oświadczenia od dnia 02.04.2024 r. do 08.04.2024 r.

2.  Informujemy ,że dzieci które nie zostały zakwalifikowane do przedszkola w postępowaniu rekrutacyjnym,

będą podlegały uzupełniającemu postępowaniu rekrutacyjnemu .

Nasz Patron - Miś Uszatek

Nasz Patron - Miś Uszatek

 

miś usza

Miś Uszatek narodził się 6 marca 1957 roku. Trochę nietypowo, bo z dwóch ojców- pisarza Czesława Janczarskiego i ilustratora Zbigniewa Rychlickiego. Początkowo Miś Uszatek gościł głównie w pisemku dla dzieci "Miś", którego był patronem, później stał się bohaterem licznych książek. Biorąc pod uwagę datę jego narodzin można bez większej przesady zaryzykować twierdzenie, iż na Uszatku wychowało się kilka pokoleń młodych Polaków. Jednak prawdziwa eksplozja jego popularności nastąpiła w 1975 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję lalkowego serialu z Uszatkiem w roli głównej, któremu głos dawał znakomity aktor Mieczysław Czechowicz, a tytułową piosenkę skomponował Piotr Hertel.

Pluszowy miś z oklapniętym lewym uszkiem stał się ulubieńcem dzieci. Łatwo było się z nim identyfikować, bo z jednej strony przypominał on dostępną wszystkim pluszową zabawkę, a z drugiej strony był przecież poważnym partnerem, kolegą z przedszkola. Ten sympatyczny bohater mówi prawdę, ceni sobie przyjaźń, swoją pogodą wnosi optymizm i naturalną potrzebę zabawy, radości, która jest przecież ściśle związana z dzieciństwem każdego człowieka.

 

Ciekawostki o Misiu

  • Serial o Uszatku jest najlepiej sprzedającym się za granicą produktem Telewizji Polskiej. W dwóch krajach – Słowenii i Finlandii – licencje na emisję filmu odnawiane są co dwa lata, co oznacza, że serial jest nadawany bez przerwy od wielu lat. Co tydzień dzieci z tych krajów mogą obejrzeć jeden odcinek. W Finlandii Uszatek nazywa się "Nalle Luppakorva", w Słowenii "Medvedek Uhec", w Katalonii "L'osset Faluc", w Macedonii "Mečeto Uško", w Holandii "Teddy Hangoor", na Słowacji "Macko Uško", a na Węgrzech"Füles Mackó". Miś Uszatek zagościł także na ekranach japońskich jako "Oyasumi Kuma-chan".
  • Se-ma-for planował nakręcić nowe odcinki o Misiu Uszatku oraz film pełnometrażowy, którego finansowaniem miałby zająć się japoński koncern EDEN Entertainment.
  • 24 października 2009, w ramach projektu Łódź Bajkowa, przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto pomnik Misia Uszatka oraz wyemitowano dukata "Łódkę", którego głównym motywem graficznym jest Uszatek.
  • W czerwcu 2010 roku Mennica Polska na zlecenie wyspy Niue, terytorium stowarzyszonego z Nową Zelandią, wybiła 8000 sztuk monet jednodolarowych z wizerunkiem Misia Uszatka i jego przyjaciół. Moneta wchodzi w skład serii Bohaterowie kreskówek emitowanej na wyspie Niue, wykonano ją ze stopu srebra.