Wszystkie517952

VCNT - Visitorcounter

Aktualności

Otwarto sezon piłki nożnej

Tradycyjnie 1 maja drużyny LZS Gminy Budzyń rozpoczęły grę piłki nożnej na trawie. 1 maja 2019 r. o godz 13:00 na boisku sportowym w Dziewokluczu rozegrano Gminny Turniej Piłki Nożnej – młodzieży rocznik 2003 i młodsi. Przed mecz - mecz otwarcia rozegrały drużyny kobiet LZS Dziewoklucz i LZS Wyszynki, grano 2 x 12 minut bez ograniczeń wiekowych. Wynik meczu 0:4, dla LZS Wyszynki bramki strzeliły: po jednej – Agnieszka Szymańska, Kasia Galon, Weronika Łuczak,i Agnieszka Pielach.

Po zakończeniu meczu kobiet drużyny młodzieżowe z LZS Dziewoklucz, LZS Prosna, LZS Wyszynki, LZS Kąkolewice i LZS Sokołowo rozegrały turniej systemem każdy z każdym 2 x 10 minut po 8 zawodników w drużynie na dużym boisku. Po rozegraniu połowy meczy odgwizdano 30 minutową przerwę, w której kuchnia serwowała grzaną kiełbasę z pieczywem.

Ogółem rozegrano 10 meczy które wyłoniły zwycięzców:

I miejsce drużyna LZS Prosna która zdobyła komplet 12 punktów,
II miejsce drużyna LZS Sokołowo – zdobyło 9 punktów,
III miejsce drużyna LZS Dziewoklucz – zdobyła 6 punktów,
IV miejsce drużyna LZS Kąkolewice – zdobyła 3 punkty,
V miejsce drużyna LZS Wyszynki – najmłodsza.

Zwycięskim drużynom medale wręczali: Zastępca Wójta Pan Piotr Jankowski, Radna i Sołtys sołectwa Dziewoklucz Pani Marzena Walczak, Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Pan Roman Schlabs.

Już 12 maja 2019 r o godz 13:00 seniorzy rozegrają IV kolejkę Ligii Gminnej na boisku sportowym w Prośnie na którą sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy.