Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Projekty Unijne
 
Projekty Unijne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy 02

Informator SMS

Informator SMS

NFOŚiGW
 
nfosigw

baner pmrr

Region Wielkopolska

UKE Ankieta

Raport MSWiA
Oddaj eletroodpady w dobre ręce
 
Kapela Kombinatorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj47
Wczoraj143
W tym tygodniu984
W tym miesiącu1121
Wszystkie441406

VCNT - Visitorcounter

Galeria

Dzisiaj jest: 8 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Aktualności

Spotkanie z ks. prof. Janem kantym Pytlem

W poniedziałek 26 maja Szkoła Podstawowa im. T. Kotarbińskiego gościła wyjątkowego gościa. Ksiądz profesor Jan Kanty Pytel, światowej sławy biblista i jeden z najbardziej znanych „budzyniaków" obchodził w tych dniach diamentowy jubileusz 60 – lecia święceń kapłańskich. Ten piękny jubileusz stał się okazją do spotkania Księdza Profesora z budzyńską młodzieżą. W spotkaniu oprócz uczniów i grona pedagogicznego uczestniczyli licznie zaproszeni goście z ks. proboszczem Przemysławem Prętkim, Wójtem Gminy Marcinem Sokołowskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Łaseckim na czele.

Samo spotkanie składało się z kilku części. Część pierwsza dotyczyła dzieciństwa i młodości Księdza Profesora, a więc także lat nauki szkolnej w dawnym budynku przy ulicy Rogozińskiej. W drugiej części mogliśmy usłyszeć o pracy naukowej naszego gościa, jego zajęciach ze studentami, a także o licznych wyjazdach na zaproszenie renomowanych zagranicznych uczelni. W przerwach słuchaliśmy poezji i piosenek. Część trzecią swoim występem uświetniła budzyńska kapela „Kombinatorzy".

Diamentowy jubileusz i obecność Księdza Profesora w budzyńskiej szkole dały okazję do uhonorowania tak znamienitej postaci. Czcigodnemu jubilatowi okolicznościowe życzenia złożyli dyrekcja szkoły: Stanisław Krumplewski i Dorota Banach i członkowie samorządu uczniowskiego, dyrektor Przedszkola Samorządowego Dorota Przybyszewska oraz dyrekcja Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. a także członkowie kapeli Kombinatorzy. Uroczystość zakończyło spotkanie w szkolnej świetlicy, gdzie była okazja porozmawiać z dostojnym jubilatem oraz skosztować okolicznościowego tortu. Była też sposobność zapoznania się z najnowszą publikacją Księdza Profesora „Jestem. Posłał mnie do Was" wydaną przez parafię rzymsko-katolicką pod wezwaniem św. Barbary w Budzyniu pod patronatem ks. prof. Przemysława Prętkiego.

Każda obecność księdza profesora Jana Pytla w Szkole Podstawowej w Budzyniu daje całej społeczności uczniowskiej wspaniały wzór do naśladowania. Ksiądz Profesor jest przecież również jej dawnym absolwentem. Często bowiem szukamy wzorców gdzieś bardzo daleko, a tymczasem są one bardzo blisko, tuż obok nas.

1 001

1 002

1 003

1 004

1 005

1 006

1 007

1 008

1 009

1 010