Wszystkie518687

VCNT - Visitorcounter

Aktualności

Dożynki Gminne w Budzyniu - Turniej Dożynkowy

Na Dożynkach Gminnych w Budzyniu w minioną niedzielę 28 sierpnia 2016 roku w turnieju dożynkowym strtowało 7 drużyn, które reprezentowały koła LZS i sołectwa: Bukowiec, Dziewoklucz, Ostrówki, Podstolice, Sokołowo i Wyszynki.

W konkurencji: bieg w worku – najlepszą była drużyna z LZS Prosna – Fryska Paweł i Fryska Piotr która pokonała dystans 20 metrów w czasie 10:71 sek. Drugie miejsce zajęła drużyna LZS Dziewoklucz - Czerech Bartosz i Makowiecki Bartosz. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna LZS Podstolice w składzie Musiał Dominik i Bonikowski Mikołaj.

W konkurencji: wbijanie gwożdzi w pień – najlepiej wypadła drużyna LZS Dziewoklucz w składzie Golasinska Grażyna i Rembiszewski Grzegorz wbili swe 10 gwożdzi w czasie 36:04 sek. Drugie miejsce wywalczyła drużyna LZS Bukowiecw składzie Wołyńska Sylwia i Wołyński Piotr. Trzecią pozycje zdobyła drużyna LZS Prosna w składzie Ludowicz Angelika i Ksycki Robert.

Ostatnią konkurencją był konkurs siłaczy gdzie startowali mężczyzni w dwóch kategoriach wagowych do 80 i powyżej 80 kg. podnosząc odważnik 17,5 kg. Natomiast kobiety bez kategorii wagowej podnosiły odważnik 7 kg. Najlepszą drużyną została drużyna LZS Prosna w składzie Przybylski Michał, Olejnik Renigiusz i Odor Danuta, podnieśli odważni 81 razy. Drugie miejsce zajęła drużyna LZS Bukowiec w składzie Musiałowski Kamil, Kiełbowski Tomasz i Król Bożena. Trzecie miejsce zajęła drużyna LZS Ostrówki w składzie Sass Krystian, Nitka Dariusz oraz Wajs Weronika.

W końcowej klasyfikacji:

I miejsce zajęła drużyna LZS Prosna wygrywając czek o wartości 1500,- zł.
II miejsce zajęła drużyna LZS Dziewoklucz wygrywając czek o wartości 1000,- zł.
III miejsce zajęła drużyna LZS Bukowiec i czek o wartości 600,- zł.
IV miejsce zajęła drużyna LZS Podstolice i czek o wartości 400,- zł.
V miejsce zajęły drużyny LZS Ostrówki i LZS Wyszynki.
VI miejsce zajęła drużyna LZS Sokołowo Budzyńskie.
Drużyny które zajęły V i VI miejsca wygrały czeki o wartości 200,- zł.

W imieniu uczestników turnieju serdecznie dzikujemy komisji sędziowskiej pani Aleksandrze Krajewskiej oraz panom Jakubowi Wachowskiemu i Zygmuntowi Zimniak za sprawne przeprowadzenie tego turnieju.