VCNT - Visitorcounter

Aktualności

Echa Powiatowej Spartakiady LZS

W dniach 6, 13 i 14 lutego 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum im. Powstańców Wlkp w Budzyniu odbyła się Powiatowa Zimowa Spartakiada LZS i Mieszkańców Wsi. Głównym współorganizatorem i inspiratorem było Gminne Zrzeszenie LZS w Budzyniu a patronat nad Spartakiadą objął Starosta Chodzieski Pan Julian Hermaszczuk.

W dniu 6 lutego 2016 r. odbyły się mecz piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, udział brało 7 drużyn (4 kobiet i 3 mężczyzn). W końcowej klasyfikacji kobiet zwyciężyła drużyna Gminy Margonin, 2 miejsce zdobyła drużyna Gminy Chodzież, 3 i 4 miejsce przypadło drużynom Gminy Budzyń – LZS Prosna i UKS Olimpijczyk. Natomiast w kategorii mężczyzn 1 miejsce zdobyła drużyna z Gminy Budzyń – LZS Nowe Brzeźno, 2 miejsce drużyna Gminy Chodzież a 3 miejsce drużyna z Gmina Szamocin – LZS AURORA Lipia Góra. Puchary zwycięskim drużynom wręczyli: Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Budzyniu Pan Roman Schlabs oraz sędziowie zawodów Pani Anna Jęsiek i Pan Paweł Kita.

W sobotę 13 lutego 2016 r. odbyły się mecze halowej piłki nożnej w których uczestniczyły 4 drużyny, reprezentacje poszczególnych gmin. 1 miejsce zdobyła drużyna z Gminy Budzyń – LZS Ostrówki, 2 miejsce zdobyła drużyna Gminy Chodzież, 3 miejsce drużyna Gminy Szamocin a 4 miejsce zdobyła drużyna Gminy Margonin. Wszystkim drużynom puchary wręczył Wójt Gminy Budzyń Pan Marcin Sokołowski.

W półfinałach w dniu 28 lutego 2016 roku o godz. 10.00 w XVIII Wielkopolskiej Zimowej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi jako reprezentacje powiatu Chodzieskiego grać będą: piłka siatkowa kobiet – drużyna z Gminy Margonin w hali sportowej Zespołu Szkół Licealno-gimnazjalnych w Ratajach. Piłka siatkowa mężczyzn - drużyna z Gminy Budzyń (LZS Nowe Brzeźno) w hali sportowej ZSP Chodzież ul. Wyszyńskiego. Halowa piłka nożna – drużyna z Gminy Budzyń w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum im. Powstańców Wlkp w Budzyniu. Z ww. półfinałów najlepsze drużyny zagrają w finale Spartakiady w dniu 6 marca 2016r. o godz 11.00. Piłka siatkowa kobiet – hala sportowa w Ratajach, piłka siatkowa mężczyzn – hala sportowa przy Miejskim Gimnazjum w Chodzieży ul. Paderewskiego, oraz halowa piłka nożna – hala sportowa w Budzyniu.

W dniu 14 lutego 2016r. w hali sportowej w Budzyniu w ramach Powiatowej Zimowej Spartakiady rozegrano konkurencje rekreacyjne:

• rzuty karne do bramki na punkty – w kategorii kobiet najlepiej strzelała Ewa Bajserowicz z Gminy Chodzież, w kategorii mężczyzn najwięcej punktów zdobył Paweł Fryska z Gminy Budzyń,
  • rzut lotką do tarczy – w kategorii kobiet najwięcej punktów zdobyła Weronika Prech z Gminy Budzyń a w kategorii mężczyzn Michał Goławski również z Gminy Budzyń,
  • podnoszenie odważnika – 17,5 kg w kategorii mężczyzn do 80 kg zwyciężył Krzysztof Janas – Gmina Chodzież, w kategorii powyżej 80 kg zwyciężył Dawid Paliszewski z Gminy Margonin. W kategorii kobiet – odważnik 7.5 kg najlepsza okazała się Danuta Odor z Gminy Budzyń,
  • wielobój rekreacyjny – w którym było: strzelanie z wiatrówki, rzut lotką i rzut do kosza, w kategorii kobiet zwyciężyła Kamila Szejner – Gmina Chodzież, a w kategorii mężczyzn Szymon Czerwień również z Gminy Chodzież.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach reprezentować będą Powiat Chodzieski na Finale Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady 6 marca 2016 r. o godz 11.00 w Chodzieży – hala ZSP ul. Wyszyńskiego.

W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajęła Gmina Chodzież, 2 miejsce Gmina Budzyń, 3 miejsce Gmina Margonin, 4 miejsce Gmina Szamocin.

Zwycięzcą w poszczególnych konkurencjach medale i puchary w klasyfikacji drużynowej wręczył w imieniu Starosty Chodzieskiego – Przewodniczący Rady Powiatu Pan Piotr Jankowski.

Na zakończenie Spartakiady Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Budzyniu Pan Roman Schlabs podziękował wszystkim współorganizatorom Powiatowej Zimowej Spartakiady, w szczególności sędziom i kierownikom drużyn, życzył wszystkim reprezentujących nasz powiat dalszych sukcesów.