Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

System płatności SERWAL

logo serwal1

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy 02

HotSpot

HotSpot Gminy Budzyń

 

Informator SMS

Informator SMS

Forum Internetowe

Forum internetowe Gminy Budzyń
Projekty Unijne
 
Projekty Unijne
NFOŚiGW
 
nfosigw

Widok na Budzyń

Widok na Budzyń

Licznik odwiedzin

Dzisiaj176
Wczoraj230
W tym tygodniu612
W tym miesiącu406
Wszystkie172185

VCNT - Visitorcounter

Galeria

Dzisiaj jest: 2 Wrzesień 2015    |    Imieniny obchodzą: Iza, Stefan, Julian

Aktualności

76-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W dniu 1 września odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 76-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Budzyniu odbyła uroczysta Msza Św. z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych oraz delegacji szkół i organizacji społecznych.

Po mszy delegacje udały się na miejscowy cmentarz gdzie złożyły wiązanki na grobie pomordowanych w czasie II Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Podstolicach

W dniu 19 sierpnia 2015 r. odbyły się dożynki wiejskie w miejscowości Podstolice. jednym z punktów święta plonów, było uroczyste oddanie do użytku nowej świetlicy wiejskiej w Podstolicach. Uroczystości rozpoczęła dożynkowa Msza Św. w kościele p.w. Św. Kazimierza w Podstolicach. Po mszy korowód dożynkowy z orkiestrą dętą na czele udał się do świetlicy wiejskiej, gdzie Wójt Gminy Budzyń, p. Marcin Sokołowski wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali otwarcia świetlicy wiejskiej.

Czytaj więcej...

70-lecie OSP Wyszyny

W dniu 22 sierpnia 2015 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynach obchodziła jubileusz 70–cio lecia. Pierwszymi założycielami byli: Szczepan Radzicki, Franciszek Owczarzak, Maksymilian Sadowski, Kazimierz Misterski. Początkowo sprzęt będący na wyposażeniu jednostki przechowywany był w prywatnych zabudowaniach. Na początku lat 50–tych przeniesiony został do PGR Wyszyny i zmagazynowany w kuźni. W 1965 roku została oddana do użytku remiza. Z okazji jubileuszu 50–lecia działalności społeczeństwo okolicznych wsi ufundowało dla OSP sztandar, a w 1996 r. jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W 2001 roku otrzymała nowy wóz pożarniczy STAR.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Wójt Gminy Budzyń informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie strat w uprawach roślin okopowych, pastewnych i łąkach. Wnioski o komisyjne szacowanie strat są do pobrania na stronie internetowej gminy Budzyń www.budzyn.pl, u sołtysów oraz w Urzędzie Gminy Budzyń pokój nr 7.

Czytaj więcej...

Dożynki Powiatowo - Gminne Budzyń

Attachment-1